Ürünler

Yüzey Aeratörleri

Ürün Talep Formu İçin Tıklayınız

A. Düşük Hız Aeratörleri

BIOXY GA

Bu aeratörler, sıvıya yüksek bir oksijen aktarımı ile en iyi atık su karıştırma performansı sağlamak için özel olarak tasarlanıp üretilmektedirler.  Ekipman, kesintisiz su değişimi ve gazlı sıvılı canlı organizmaların ilk karıştırılma işlemini sağlayarak havalandırma tanklarında mükemmel sıvı sirkülasyonu sağlamaktadır. Aslında aeratör tüm havzayı kapsayarak suyu tankın en uzak kısımlarından taşıyarak daimi bir sirküler hareket üretmektedir.

BIOXY GA aeratörler tüketilen her KW/h için ortalama  2Kg/O2 sağlamaktadırlar; bu yüksek verimlilik seviyesi, Milan fabrikası havzasında her pervane çapı için Antico tarafından EMSCHER Oksijen Testi ile doğrulanmaktadır. 2362 mm'den daha büyük  türbin çapı için test daha büyük bir havzada yapılmıştır. 

En yüksek performans için en iyi tasarım şekli uygulanarak test deneyimi ile yıllar içerisinde geliştirilmiş özel şekilli düşük püskürtmeli pervane ile yüksek oksijen transferi sağlanmaktadır. Bu türbinle ulaşılan su sirkülasyon hızı  0.5 m/s'dir. 

BIOXY GA aeratörü kapsamında ;  TEFC Elektrik motoru, IP55 koruma, çok yüksek tork aktarımı sağlayan ve özellikle AGMA F.S. = 2 dak'lı yüksek eksenel ve radyal yüklerin taşınmasına uygun episiklik dişliden oluşan planet şanzıman, sabit bağlantılı sert şaft, türbin. 

Bu aeratörler,  yürüyüş yolları veya köprülerde montaja uygun görülmektedir.

Talep üzerine alternatif olarak; 

  • paslanmaz çelik ıslak parçalar;
  • rotor batar varyasyon plakası 
  • iki-hız motor

B. Düşük Hız Tipi Yüzer Yüzey Aeratörleri

BIOXY GAF

BIOXY GA serilerindeki yüzey aeratörleri yapısal olarak aynıdır ancak değişken daldırma aygıtlı üç silindirik şamandıradan oluşan yüzer bir yapıyla donatılmıştır. 

Yüzer kirişlerin yüksekliği, dikey türbin hareketi sağlayarak kirişin ucunda sabitlenen  vidalı bir plaka vasıtasıyla değiştirilebilir.

Yüzer şamandıralar, yüsek yoğunlukta poliüretan köpükle doldurulmaktadır.

Diğer ekipman özellikleri,  BIOXY GA 'dakilerle aynıdır.

Talep üzerine, opsiyonel olarak; 

  • antikorozif malzemede ıslak parçalar veya paslanmaz çelik 
  • iki hız motor

C. Yüksek Hız Tipi Yüzer Yüzey Aeratörleri

BIOXY VF

BIOXY VF yükse hızda yüzer aeratörler; aerobik koşulları oluşturarak lagün ve büyük havzaların havalandırılması için ideal seçim olmaktadır. Bu aeratörler, güvenilir çalışma sağlamakla birlikte oksijen çıkışını maksimize etmekte ve geniş ölçekli alçak derinlikteki havzalara uyum sağlamaktadırlar. Özellikle köprü ve yürüyüş yollarına montajın mümkün olmadığı veya ekonomik olmadığı durumlarda kullanılmaktadırlar.

Bu üniteler suyun neden olduğu eksenel itmeye dayanım gösteren bir "halka şeklinde çörek" şeklli şamandıra ile donatılmaktadır. Su, deniz pervanesi tarafından yüksek hızda pompalanmakta ve  etkili oksijen dağılımı sağlayarak sıvının oksijenlenmesine yardım eden güçlü bir püskürtme sayesinde yayılma vasıtasıyla boşalmakta ve emiş borusu vasıtasıyla itilmektedir.

BIOXY VF aeratör; doğrudan şafta bağlı ve yüksek randımanlı rulmanlar, Difüzör ve deniz profili pervanesinden oluşan bir destek yuvasına monte edilen TEFC tip bir elektrik motorundan oluşmaktadır.

Grup, suyun içeri alınmasına yardım etmek için alttan genişleyen bir emiş hunisinin olduğu oval yüzer bir yapı üzerinde taşınmaktadır.  Emiş borusunun en tepesinde , püskürtme işlevini arttırmak için özel tasarlanmış şekilli bir difüzer mevcuttur. Şaftın ucunda, alttan maksimum su akışını çekebilecek deniz profili pervane bulunmaktadır. Aeratör ayrıca 0.3 m/sn. Lik su sirkülasyon hızını da garanti etmektedir. 

Yüzer ekipman, yüksek yoğunlukta poliüretan köpük ile doldurulmaktadır. 

Tüm bu aeratörlerin montajı çok basittir ve destek köprü veya yürüme yolları gerektirmez.  

Talep üzerine, opsiyonel olarak;

  • antikorozif malzemedeki veya paslanmaz çelikteki ıslak parçalar 
  • iki hız motor

kataloglarımızı

incelediniz mi?