Ürünler

Metal Hortum Grupları

Ürün Talep Formu İçin Tıklayınız

Uygulama, çevre, basınç veya esneklik gereklilikleri ne olursa olsun, AmniTec ; mevcut talepleri sağlayacak çelik hortum grubu düzenekleri sunabilmektedir.Hortum grupları; hassas ve nihai güvenilirlikte tam çalışma koşullarına uyacak şekilde tasarlanmakta, üretilmekte ve titizlikle test edilmektedir.

AmniTec metalik hortum grupları ; Nükleer, gaz, elektrik, Savunma, Petrokimya ve otomotiv dahil bir çok endüstride kendini kanıtlamış ürün gruplarıdır. Özellikle taleplerin istisnai esneklik, hassas kabloların korunması, izolasyonlu hortum, renk kodlu hortum veya çok katmanlı hortumlar olması yönünde AmniTec tüm bu ihtiyaçları kesinlikle karşılayabilmektedir. Özel sürtünme karşıtı koruma, el koruyucuları ve yay korumaları da mevcuttur.

Amaç

AmniTec Halkalı metal hortum grupları; üç ana parçadan oluşmaktadır: metal hortum, üst örgü ve uç bağlantıları. Borulama tasarımında bu gruplar bir çok amaca yönelik kullanılmaktadır: titreşimi absorbe etmek, sert borudan kaynaklı gürültüyü azaltmak, ileri geri ve esneklik hareketine uyumlandırmak; veküçük hatalı hizalamayı düzeltmek ve ayarlamak.

Hortum

Çelik hortum gövdesi; grubun göbeğinin esnek ve basınca dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Hortumun diş açıklığı hem esneklik hem de basınç kademelendirmesindeki performans şartlarını yerine getirmek için değişkenlik gösterebilir.

Örgü

Örgünün amacı, uzamayı önlemektir.Örgü; radikal ve eksenel kısıtlama sağlayan örgü gerginliği üreten paslanmaz çelik tel ve dokumadan yapılmaktadır. Çoklu örgü tasarımlı olanlar daha yüksek basınçlar için uygundur.

Teknik veriler

Ölçü aralığı
Amnitec metal hortum grupları 1/8" ile 16" NB aralığında mevcuttur.

Basınç aralığı
Maksimum çalışma basınçları; ölçü ve çalışma koşullarına bağlı olmakla birlikte 6000 psi ‘a kadardır.

Isı
Tasarım ve konstrüksiyona bağlı olan gruplar; -200°- 600°C aralığında çalışmaktadır.

Kimyasal dayanım
Katalogumuzda tam detaylı belirtilmektedir.
Tasarım bilgileri için lütfen katalogumuza bkz.

Uç bağlantılar

Özel tasarlanmış grubun boru tesisat sistemine eklenmesi demektir. Normal standardımız, erkek- dişi ara bağlantı parçaları veya flanşlar içindir. Tüm bunlar ortama bağlı olarak hem paslanmaz çelik hem de karbon çelik olabilirler. Özel kullanım amaçları için büyük çaplı uç bağlantı stoğumuz, deneyimimizin sonucudur.

Test

Amnitec ürün kalite standartlarının karşılanması için, teslimattan evvel tüm hortum grupları test edilmektedir.

kataloglarımızı

incelediniz mi?