Ürünler

Şerit Halinde Sarılmış Hortum

Ürün Talep Formu İçin Tıklayınız

Şerit şeklinde sarılmış esnek metal hortum; ilk olarak 1890 yılında United-Flexible tarafından kauçuk, plastik ve oluklu metalik hortum ürünlerinin keşfinden çok önce üretilmiştir. Şerit şeklinde sarılmış hortum; helisel sarılmış profilli şeritten BS EN ISO 15465 şartlarına göre üretilmektedir. Contalı veya contasız tek tek şeritler birbirileri üzerin bindirilerek bağlanmakta ve 1 “ ile 10 “ (25 mm ile 250 mm) aralığında birbirleri üzerinde kaydırılan bitişik sarımlarla esneklik sağlanmaktadır.
Diğer tip esnek hortum tipleri ile mukayese edildiğinde, şerit şeklinde sarılmış hortumlar hem eksenel hem yanal hareketlerde kullanabilecek nitelikte, dayanıklılık ve mukavemetleri ile bilinmektedirler. Standart ürünlerde aşağıda belirtilen kapsamda uygulamalar için gerekli nitelikler mevcuttur;

Motor egzoz uygulamaları
Dairesel ya da çokgen kesitli mevcut bu ürünler normal olarak, kilitli veya tel sıkıştırmalı interlok tiptedirler. (sabit çap önemli olduğunda, United-Flexible Polylock tavsiye edilmektedir.)
Hem paslanmaz çelik ( daha uzun ömür ve korozyona dayanım için) hem de galvanizli çelik (sınırlı ömür ve düşük maliyetli uygulamalar için) olarak komple tam çeşit ürün ölçü ve ağırlıkları mevcuttur. Tüm United-Flexible şerit şeklinde sarılmış egzoz ürünleri, nadir veya müşteriye özel kesin boylarında mevcuttur. Tipik uygulamalarda; ticari araç, yolcu aracı artı tesis ve portatif jeneratör grubu egzoz sistemleri kapsanmaktadır.

Sıvı taşıma uygulamaları
Sıvı taşıma uygulamaları için United-Flexible hortumlar ;sağlam ve mekanik,darbelere yüksek oranda dayanımlı olmakla birlikte tam ölçü ve ağırlık aralığında mevcuttur. Ürün özellikle katran veya bitüm (BS6130'de tanımlandığı gibi) gibi sıcak akışkan sıvıların taşınmasına uygun olmakla birlikte paslanmaz çelik (Maksimum mukavemet ve korozyon direnci için) ve galvanizli çelik (Genel kullanım amacı ve ekonomiklik açısından) olarak mevcuttur. Tipik uygulamalar; depolama tankı ve karayolu tankeri gibi sabit ve hareketli montaj arasında geçici bir boru hattı kullanımını kapsamaktadır.

Katı madde taşıma uygulamaları
Paslanmaz Çelik veya galvanizli çelik olarak mevcut bulunmanın yanı sıra bu hortum çeşidi, normal olarak kilitlik veya interlok tipinde olmakta ve mekanik darbenin gerektiği ve aşınmaya yüksek dayanım gösterilmesi gereken uygulamalar için tasarlanmaktadır. Bunlar özellikle yüksek ısılarda kauçuk hortumla mukayese edildiğinde üstün aşınma dayanımı göstermektedirler. Bu nedenle bu ürün çeşidi özellikle toz şeker, tahıl, hayvan yemi veya plastik topak gibi bulaşmadan kaçınılması gerektiği yerlerde sıcak kül veya ürünlerin taşınmasına uygundur.
Tüm bu hortumlar; emiş veya basınç altında kullanılabilmekte ve geminin kıyıya yanaşması veya kara yolu/demiryolu tankerlerinin dökme yük silolarından yük transferine uygun küçük ve büyük çaplı faaliyetler için gerekli ölçü ve ağırlık aralığında mevcut bulunmaktadırlar.

Esnek elektrik iletim hattı uygulamaları
Tüm bu ürünler, mekanik darbelere karşı maksimum koruma sağlayarak, elektrik kablosu veya hassas optik fiberler için tasarlanmaktadırlar. Su, yağ veya diğer sıvılara maruz kalmaya karşın ek koruma sağlanması içi sıvı geçirmez dereceleri de mevcuttur. United-Flexible standart iletken hatlar, galvanizli çelikten üretilmiş squarelock tiptedirler. Ürün görünümünün, mukavemet ve korozyon dayanımının önemli olduğu uygulamalar için, paslanmaz çelik lock tip ürün çeşitleri mevcuttur.
United-Flexible iletim hatları hem nadir boylarda hem de 10, 15, 20 ve 30 metrelik standart bobin boylarında mevcuttur. Komple uç parça çeşitleri hem sıvı geçirmez hem de sıvı geçirir ürün tiplerinde mevcuttur.
Amnitec Teknik Departmanı; özel uygulamalar için hortum seçimine ilişkin uzman tavsiyesinde bulunmaktadır.

kataloglarımızı

incelediniz mi?