Ürünler

Rustrol Katodik İzolatör

Ürün Talep Formu İçin Tıklayınız

KANITLANMIŞ KATODİK KORUMA

Yıllardır hizmet veren ve çeşitli uygulamalar kapsamında kanıtlanmış katodik koruma; toprak altında veya dalgıç metalik yapılarda korozyonu önlemektedir. 
Katodik koruma; primer yapı elektik izolasyonlu olduğunda – yani yabancı metalik yapılarla tüm metalik/ elektrik temaslarının elimin edilmesiyle- en verimli şekilde uygulanmaktadır. 
elektrik  izolasyonu; başlıca üç avantaj sağlamaktadır; 

 • tek tip kutuplu koruma seviyesi üretecek primer yapı yüzeyinde gerekli koruyucu akımın hapsedilmesi 
 • DC akım ara yüzü parazitinin minimize edilmesi 
 • metalik yapılar arasında galvanik akımın engellenmesi 


GÜVENLİ KATODİK İZOLASYON

Katodik izolasyon; elektrik izolasyonunun en üst formudur.  Katodik izolasyon; elektrik topraklama şartlarına uygunluğu sağlar ve primer yapının yüzeyindeki koruyucu akımı hapseder.  Sonuç; korozyona karşılık yüksek oranda etkili  tek tip koruma sağlanmasıdır.  Rustrol Katodik izolator; Ulusal Elektrik yasası kapsamında etkin topraklama için güvenlik standartlarına sahip olmakla birlikte dünya çapında kabul edilen iş güvenliği uygulamaları gerekliliklerine uymaktadır. Örneğin; tasarımda oldukça çık belirtilen 15 volt rms( uyarı) potansiyeli aşımamaktadır. .
Katodik izolatör; bir boru hattı izolasyon flanşı  gibi elektrikli izolasyon cihazındakoruyucu akımı bloke ederek katodik koruma için gerekli elektriksel izolasyonun tüm avantajlarını sağlamaktadır.  İzolasyon flanşı üzerindeki potansiel önceden belirlenmiş voltaj eşiğini geçer geçmez, Rustrol Katodik izolaör anında cevap verir.


ÇOK YÖNLÜ KORUMA

Katodik İzolatör; aşaıda belirtilenleri anında yerine getiren etkili bir topraklama yolu sağlayarak her tip elektik arızası boyunca kişisel ve ekipman güvenliğini sağlamaktadır :

 • AC arıza akımları
 • Aydınlatma  
 • AC indüksiyon
 • Güç geçiş dalgalanma akımları.

Katodik İzolatör; kişisel ve ekipman güvenliğinin benzersiz korumasını sağlama esasında güvenli elektriksel izolasyon için  vazgeçilmezdir.

RUSTROL'ün KANITLANMIŞ KALİTESİ, GÜVENİLİR ÇALIŞMAYI SAĞLAMAKTADIR.

Elektrolitik olmayan ortamda bakım gerekliliği olmadan çalışma ve daimi güvenliği sağlamak için elektronik devrelerdeki benzersiz ilerleme  Rustrol katı-hal katodik izolatörü içinde yer almaktadır. 
Katodik izolatör ve kapsamda bulunan donanım özelliği ile en ileri ve en güvenilir komponentler artık mevcuttur.  Her kritik kompoent hassas şekilde üretilmekte ve Rustrol'ün istisnai sıkılıktaki kalite güvence standartlarını karşılmak için  dikkatle monte edilmektedir.  Kolay motaj standardı  NEMA 4 muhafazası; montajı kolaylaştırmaktadır.
Araştırma ve geliştirme modelleri; bağımız yüksek akım test tesislerinde geliştirilmekte ve  tamamen onaylanmaktadır (iste üzerine test verileri tedarik edilmektedir)
Rustrol'ün deneyimli teknik kadrosu,ürün bilgi desteği sağlamaktadır. Özel uygulamalarınız için bir sistemin tasarlanması ve çalıştırılmasına ilişkin mühendislik hizmetleri istek üzerine profesyonel danışmanlarımızca verilmektedir.

DÜŞÜK MALİYETLİ ÇALIŞMA İÇİN UYGULAMALAR

Güvenli ve etkin korozyon kontrolünde anahtar işlevin gerçekleştirilmesinin yanı sıra, Rustrol Katodik İzolatör; katodik koruma sistemlerinin hem sermaye hem de bakım maliyetlerini de azaltmaktadır. 
Maliyet etkin uygulamalar şunlardır; 

 • İzolasyon flanşları ve diğer cihazlar üzerinde AC arıza- akım koruması ;
 • Boru hatları ve diğer yapılarda endüklenmiş AC 'nin azaltılması; 
 • Katodik koruma redresör sistemleri dahil ekipman için yıldırımdan korunma; 
 • Elektrik beslemesi topraklama ağından primer yapının bağlaşımını kesme ( örn:  yakıt kapasitesi, boru tipi kablo sistemleri, vb ).

Tüm bunlar Rustrol Katodik İzolatör için bir kaç tipik uygulamadır. Diğer olasılıklar ise sadece hayal gücü ile sınırlandırılmaktadır.

kataloglarımızı

incelediniz mi?